Clubhouse, Android’e geleceği tarihi resmen açıkladı

Clubhouse, Android’e geleceği tarihi resmen açıkladı

Popüler sesli sohbet uygulaması Clubhouse son aylarda iOS işletim sisteminde büyük bir düşüşle karşı karşıya kaldı. Bunun üzerine geliştiriciler, servisi Apple’a özel olmaktan çıkarıp Android kullanıcılarına getirmek için kolları sıvadı.

Geçtiğimiz haftalarda Google Play Store mağazalarında görünen Clubhouse, ön kayıt aşamasında Android’de sergilenmeye başlamıştı. 11,70 MB dosya boyutuna sahip sosyal medya uygulaması artık nihai sürümüyle tüm mobil kullanıcılarla buluşmak için gün saymaya başladı.

Android versiyonuyla geçtiğimiz hafta ilk beta yayınına başlayan Clubhouse ABD, Yeni ZelandaKanadaAvustralya ve Birleşik Krallık‘ta piyasaya çıktı. Buradan alınan bilgilere göre uygulama halen daha davetiye ile kullanıcılara hizmet veriyor. Ayrıca kullanıcılar iOS sürümüne göre daha az özellikten yararlanabiliyor.

Clubhouse’un Android’de kısıtladığı özellikler arasında bir kullanıcıların bir konuyu takip etmesi, oda oluşturması veya yönetmesi, sosyal medya hesaplarını bağlaması ve kullanıcı adlarını değiştirmesi gibi fonksiyonlar yer alıyor.

Clubhouse Android’de nasıl görünüyor?

Tasarım anlamında radikal bir değişikliğe gitmeyen Android için Clubhouse uygulaması şöyle bir arayüz ile kullanıcı karşısına çıkıyor:

 

Peki ya sizce Clubhouse düşen kullanıcı sayısını Android’de yayına girmesi ile toparlayabilecek mi? Yoksa bunun için geç mi kaldı? Fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın!